Ukázky použití a montáže magnetických úpraven vody

Magnetické úpravny (MÚ) KRAFTING se montují – všude tam, kde se pracuje s vodou, a kde je problém s tvrdou vodou a vodním kamenem. Magnetickými úpravnami můžeme ochránit jak celé technologické celky, tak i jednotlivé spotřebiče (výměníky, kotle, bojlery…). Voda upravená pomocí MÚ prodlužuje životnost všech zařízení a zároveň snižuje energetickou náročnost, a tím šetří peníze!

Teplárny, bytová družstva

Nejvhodnější je montovat MÚ před výměníkové stanice k ochraně výměníků, ale také rozvodů, které jsou za výměníkovou stanicí.

V případě bytových domů jsou dvě možnosti umístění MÚ. Buď na jednotlivých stoupačkách, nebo centrálně na patu domu. Firma KRAFTING doporučuje pro co nejlepší funkčnost, instalovat menší MÚ na jednotlivé stoupačky, aby MÚ byly co nejblíže odtokovým místům

Magnetické úpravny vody Krafting® je vhodné montovat i do nových rozvodů jako prevence před tvorbou a usazováním vodního kamene

Typické příklady použití úpraven vody Krafting®

rozvody studené a teplé vody v rodinných i činžovních domech, bytová jádra, zavlažovací systémy zahrad, bazény, domácí spotřebiče, kotle, plynové a elektrické průtokové ohřívače, bojlery, WC, karmy, masážní vany, sprchy, sprchové kouty, pračky, myčky nádobí, kotelny, klimatizační jednotky, vodovodní baterie, mycí linky aut…
Ve stavebnictví (použití upravené vody při výrobě malty, betonu a směsí zvyšuje životnost a pevnost staveb).


Automatická pračka / myčka nádobí

před pračku, myčku

Zejména topné těleso trpí na usazování vodního kamene. Čim větší je nános vodního kamene na topném tělesu tim více potřebuje pračka energie na ohřev vody! Jednoduchá montáž přímo před pračku a myčku na přívodní hadici. Není potřeba odborná montáž stačí jen dotáhnout rukou.

Rodinný dům, byt – rozvody teplé a studené vody

před rodinný dům - 1Chrání rozvody teplé i studené vody u celků jako jsou bytové jednotky nebo rodinné domy před zarůstáním vodním kamenem a tak jejich znehodnocení. Zvláště u rozvodů teplé vody vlivem teploty vzniká usazenina vodního kamene az 5x rychleji. Následná výměna rozvodů, které jsou různě zasekané ve zdech je velmi finančně nákladná a nepříjemná. Krafting® okamžitě zastaví usazování vodního kamene a začne rozpouštět už usazený vodní kamen. Ten se pak v podobě mikroskopického kalu odplaví. Montuje se před vstup do objektu za vodoměry nebo čerpadla

Boiler, průtokový ohřívač vody

před bojlerVlivem teploty se zvyšuje tvorba vodního kamene, to má za následek vyší spotřebu energie na dosažení požadované teploty vody v boileru. Po několika letech to může být až o 40%. Po aplikaci Krafting® se tvorba kamene okamžitě zastaví a usazený vodní kámen se začne pomalu rozpouštět a je odplavován v podobě mikroskopickéko kalu. Životnost boileru tak můžete prodloužit až o polovinu! Montuje se přímo na boiler.

Vířivky a sprchové boxy

před sprchový box

Před sprchový kout

Chrání trysky vířivých van, sprchových boxů před zanášením vodním kamenem

Úprava vody v bazénu

Zabraňuje usazování vodního kamene na stěnách bazénu a odstraňuje už usazený vodní kámen. Voda je při koupání mnohem příjemnější jelikož má vlastnosti měkké vody. Instalace se provádí do cirkulace filtračního systému a tím se voda stále doupravuje. Nedoporučujeme pouze napuštění bazénu upravenou vodou, které je neúčinné.

Velké provozy

Chrání výměníky TUV, cirkulační systémy, rozvody teplé a studené vody. Krafting® zabraňuje tvorbě vodního kame a rozpouští usazený vodní kámen. Můžete tak snížit nebo zastavit možné zvyšování nákladů za energii a prodloužit životnost zařízení až o polovinu.

Zahrada – zavlažovací systémy zahrad

Upravená voda příznivě působí na růst a odolnost rostlin. Jsou silnější, hustší a lépe rostou, jsou také daleko více odolné vůči plísním a parazitům.

Stavebnictví

Použití upravené vody ve stavebnictví při výrobě malty, betonu a směsí zvyšuje životnost a pevnost staveb

Atest zdravotní nezávadnosti pro styk s pitnou vodou ČR

Certifikát pro slovenskou pitnou vodu. Pro českou pitnou vodu probíhá obnova certifikace.